چای کرن‌بریِ خوش طعم – یک بسته ترکیبات مغذی- می تواند برای بدن شما سلامتی را به ارمغان بیاورد! این چای گیاهی می تواند با سایر چای ها یا آب میوه ها ترکیب شود و سطح سلامتی شما را افزایش دهد. هر فنجان چای کرن‌بری حاوی مواد معدنی و ویتامین های متنوع مانند ویتامین C، K و E است. همه این مواد مغذی برای سلامتی ضروری هستند. این درختچه همیشه سبز کوچک یکی از گنجینه های طبیعت است که باید بخشی از رژیم غذایی روزانه شما باشد. برخی از فواید چای کرن‌بری شامل موارد زیر است:

1- نوشیدن این چای به جلوگیری از زخم ها و سایر بیماری های دهان مانند التهاب لثه کمک می کند.

2- این چای سلامتی بخش می تواند برای کاهش وزن مصرف شود. چای کرن‌بری به چربی سوزی از طریق از بین بردن سموم کمک می کند. ارگانیک اسیدهای موجود در آن باعث کاهش وزن می شوند. ترکیب چای سبز و کرن‌بری برای سلامتی مفید است چراکه هر دوی آن ها حاوی ترکیبات مغذی ضروری هستند و باعث کاهش وزن می شوند.

3-  این چایِ سم‌زدا برای عملکرد صحیح کلیه و سیستم لنفاوی مفید است.

4- چای کرن بری باعث افزایش میزان متابولیسم بدن می شود و 3 فنجان از این نوشیدنی دارویی می تواند توسط افراد بزرگسال برای کاهش هر گونه مشکلات سلامتی مصرف شود.

5- این چای در روند درمان سرطان به خصوص سرطان های معده و سینه کمک کننده است.

6- عملکرد آن باعث کاهش میزان کلسترول در بدن و جلوگیری از بیماری های قلبی – عروقی می شود.

7- چای کرن‌بری برای عملکرد صحیح کبد مناسب است.

8- درمان عفونت های دستگاه ادراری، یکی از فواید مهم چای کرن‌بری است. چای کرن‌بری به عنوان یک عامل پاک کننده عمل می کند و باکتری ها موجود در دستگاه ادراری را از بین می برد و باعث جلوگیری و درمان عفونت دستگاه ادراری می شود.

*اگرچه چای کرن‌بری برای فواید سلامت بخش متنوع آن مصرف می شود، اما باید در هنگام مصرف به نکات ذیل نیز توجه کنید:

1- کرن‌بری حاوی غلظت بالای اگزالات است. اگزالات باعث ایجاد سنگ های کلیوی می شود. به همین دلیل باید به میزان متعادل مصرف شود.

2- مصرف میزان زیاد چای کرن‌بری می تواند باعث اختلالات معده مانند اسهال و ناراحتی های دستگاه گوارش شود.

3- افراد حساس به آسپرین از مکمل های کرن‌بری نیز نباید استفاده کنند، چراکه این میوه حاوی مقادیر بالای سالیسیلیک اسید است.

 


پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *