اگر وعده غذایی صبحانه شما سرشار از پروتئین است و همچنین در حالت ایده آل شامل یک سبزی نیز می شود، مصرف روزانه مواد غذایی مشابه در این وعده غذایی می تواند مفید باشد.

آیا خوردن صبحانه‌ مشابه به کاهش وزن کمک می‌کند؟

بسیاری از افراد صبحانه را مهم‌ترین وعده غذایی روزانه برای تامین انرژی در نظر می گیرند و مطالعات بسیاری نیز نشان داده اند که این وعده غذایی نقش مهمی در کاهش وزن دارد.

به گزارش “ریدرز دایجست”، به طور معمول، افرادی که وزن خود را کاهش داده و آن را پایین نگه می دارند توجه ویژه ای به وعده غذایی صبحانه دارند. در نتیجه، نه تنها باید صبحانه بخورید، بلکه باید به مواد غذایی مصرفی و این که آیا نیاز به تغییر روزانه در آنها وجود دارد یا خیر نیز توجه داشته باشید.

اگر فردی دوستدار آشپزی و مصرف غذاهای خوب هستید، خوردن صبحانه ای متشکل از مواد غذایی مشابه در هفت روز هفته می تواند برای شما خسته کننده باشد. این شرایط ممکن است سرآغازی برای انتخاب های غذایی ضعیف باشد زیرا در پی عطر و طعم و بافت های جدید هستید.

همچنین، اگر نخستین وعده غذایی روزانه شما از یک کاسه غلات صبحانه قندی تشکیل شده باشد، مصرف غذایی مشابه در وعده صبحانه خبری بد محسوب می شود.

وعده غذایی صبحانه شما ممکن است شامل غذایی با کربو هیدارت و قند بالا و کم پروتئین باشد. مطالعات بسیاری به گنجاندن پروتئین بالاتر در وعده غذایی صبحانه به منظور کمک به کنترل وزن و کاهش هوس های غذایی در طول روز اشاره داشته اند.

اگر وعده غذایی صبحانه شما سرشار از پروتئین است و همچنین در حالت ایده آل شامل یک سبزی نیز می شود، مصرف روزانه مواد غذایی مشابه در این وعده غذایی می تواند مفید باشد.

مواد غذایی با محتوای پروتئین بالا و سالم مانند ماست یونانی به همراه توت ها (بلوبری گزینه ای فوق العاده است) و مقداری از مغزهای خوراکی مانند گردو، یا وعده غذایی متشکل از لوبیا، کره بادام زمینی یا کرده بادام به همراه نان تست تهیه شده از غلات کامل ایده های خوبی برای صبحانه هستند.

استفاده از مواد غذایی مشابه در یک وعده غذایی مانند صبحانه می تواند به انتخاب های غذایی سالم برای وعده های غذایی بعدی نیز منجر شود که می تواند مشوق غذا خوردن سالم و حفظ وزن در سطوح مناسب باشد.

تنها از انتخاب آگاهانه مواد غذایی در وعده های غذایی خود اطمینان حاصل کرده و از مصرف مواد غذایی با محتوای کربوهیدارت و قند بالا دوری کنید. در عوض صبحانه ای با محتوای پروتئین بالاتر را مد نظر قرار دهید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *