همه می دانیم ورزش و فعالیت جسمانی برای بدن ما خوب است، اما آیا می دانیم چقدر مفید بوده و چه تاثیراتی دارد ؟

مزایای فعالیت جسمانی منظم؛ ورزش و مزایای آن

ورزش کردن، از تقویت خلق و خو گرفته تا تاثیراتی برای بهبود زندگی و سلامتی را تحت تاثیر قرار می دهد بیاموزیم چگونه ورزش کنیم تا زندگی سالم تری داشته باشیم؟

ورزش وزن را کنترل می کند

ورزش از اضافه وزن جلوگیری کرده و به کاهش آن کمک می کند با ورزش می توانید کالری های اضافی را سوزانده و عضله سازی کنید. هرچه بیشتر ورزش کنید بیشتر کالری مصرف کرده و چربی سوزی بیشتری دارید.

ورزش بدن را در برابر بیماری ها مقاوم می کند

نگران بیماری های قلبی هستید؟ تلاش به جلوگیری از فشار خون بالا دارید؟ مهم نیست که چند کیلو وزن دارید. با ورزش فعالیت لیپوپروتئین با چگالی بالا (HDL) بهبود بخشیده و کلسترول خوب یا مثبت را افزایش می دهد و تری گلیسیرید های ناسالم را کنترل می کند.

ورزش، خلق و خو را بهبود می بخشد

آیا نیاز به هیجان احساسی دارید؟ یا پس از یک روز استرس زا، میخواهید ذهنتان را آرام کنید؟یک نرمش یا پیاده روی ۳۰ دقیقه ای می تواند مفید باشد. فعالیت بدنی مواد شیمیایی مغناطیسی مختلف را تحریک می کند که باعث می شود شما احساس خوشحالی و آرامش بیشتری بکنید.

ورزش انرژی را افزایش می دهد

فعالیت بدنی منظم می تواند قدرت عضلانی خود را بهبود بخشیده و استقامت شما را افزایش دهد. ورزش، اکسیژن و مواد مغذی را به بافت های بدن می رساند و به سیستم قلبی عروقی کمک می کند تا کارآیی بیشتری داشته باشد و هنگامی که سلامت قلب و ریه افزایش یابد، انرژی بیشتری برای مقابله با کارهای روزانه دارید.

به طورکلی ورزش در طول یک روز باعث افزایش انرژی و متابولیسم بدن شده و قطعا علاوه بر پیشرفت های زیاد در محل کار و در کل در زندگی افراد، می شود و تمام پزشکان نیز ورزش کردن را برای هر فرد توصیه می کند.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *