زنجبیل یا ریشه زنجبیل ساقه زیرین گیاه “Zingiber officinale ” است که گیاهی زرد رنگ با رگه‌های بنفش است. از زنجبیل به عنوان یک گیاه خوراکی ، دارو و یا ادویه استفاده می شود.

زنجبیل از زمانهای دور مورد استفاده بوده وهنوز هم درطب سنتی چین نقش مهمی را ایفا می‌کند. در ایران باستان نیز این گیاه با نام ژنگویر شناخته شده و کاربرد داشت است و این گیاه از ایران و کشورهای عربی و هند به غرب منتقل شد

برای چندین قرن متوالی، از زنجبیل برای درمان طبیعی بسیاری از بیماری ها استفاده شده است. در حال حاضر ، با پیشرفت علم ، محققان در سراسر جهان پی به این موضوع برده اند که زنجبیل در درمان بیماری هایی از قبیل میگرن و سرطان معجزه می کند. در اینجا ، به 10 مزیت این گیاه قدرتمند اشاره شده است .

1درمان سرطان تخمدان

زنجبیل سلاح قدرتمندی در درمان سرطان تخمدان است. مطالعات انجام شده در دانشگاه میشیگان بیانگر این موضوع است که پودر زنجبیل باعث مرگ سلولی تمامی سلول های سرطانی تخمدان می شود.

 2پیشگیری از سرطان روده بزرگ

 تحقیقات دانشگاه مینسوتا اشاره به این موضوع دارد که زنجبیل رشد سلول های سرطانی روده را کند می نماید.

3حالت تهوع صبحگاهی در زنان باردار

بررسی مطالعات مختلف نشان داده است که زنجبیل ، همانند ویتامین B6 ، در درمان حالت تهوع صبحگاهی در زنان باردار موثر است.

4درمان حالت تهوع ناشی از حرکت در اتومبیل و غیره

 تحقیقات نشان داده است که زنجبیل در درمان حالت تهوع ناشی از حرکت با ماشین، کشتی، هواپیما و غیره بسیار موثراست.

5کاهش درد و التهاب

مطالعات نشان داده است که زنجبیل دارای خواص ضد التهابی و مسکنی طبیعی و قوی است.

6تسکین سوزش معده

به مدت طولانی ، از زنجبیل برای درمان طبیعی سوزش معده استفاده شده است. برای این منظور،  اغلب زنجبیل را به صورت چای مصرف می کنند.

7پیشگیری و درمان سرما خوردگی و آنفوانزا

از زمانهای قدیم ، از زنجبیل برای درمان طبیعی سرماخوردگی و آنفوانزا استفاده شده است. با توجه به اثرات مثبتی که زنجبیل روی دستگاه گوارش دارد ، بسیاری از مردم از زنجبیل برای درمان ورم معده و روده و یا مسمومیت غذایی نیز استفاده می کنند.

8تسکین میگرن

تحقیقات نشان داده است که زنجبیل میگرن را تسکین می دهد ، زیرا مانع از ایجاد درد و التهاب در عروق خونی توسط پروستاگلاندین ها (prostaglandin )  که یکی از مهمترین واسطه‌های شیمیایی در داخل بدن هستند ، می شود.

9تسکین دردهای دوران قاعدگی

در طب چینی، از چای زنجبیلی با شکر قهوه ای برای درمان دردهای دوران قاعدگی استفاده شده است.

محققان در یک آزمایش انجام شده بر روی موش های مبتلا به دیابت دریافتند که در آن دسته از موش هایی که به آن ها زنجبیل داده شده بود ، میزان شیوع نفروپاتی دیابتی (آسیب کلیوی) کمتر بود.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *